انواع کاغذ های مورد استفاده در بسته بندی

کاغذ کرافت: این نوع کاغذ با فرآیند سولفاته شدن تولید و به انواعی چون قهوه ای ، سفید شده و سفید نشده و…. تقسیم می شود. کاغذ کرافت جزو با استقامت ترین کاغذها به شمار می رود و برای ساختن کیسه و لفاف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای بسته بندی آرد، شکر و میوه جات و سبزی های خشک نیز از این نوع کاغذ استفاده می شود.

کاغذ سولفیت: سبک تر و ضعیف تر از کاغذ کرافت است. این کاغذ به عنوان آستر و لایه خارجی برای بهبود چاپ پذیری، روی فویل و پلاستیک نیز کشیده می شود. از این کاغذ برای ساخت کیسه های کوچک و یا پوشش شیرینی و یا لایه ی داخلی بسته بندی بیسکوییت و …. استفاده می شود.

کاغذ های شیشه ای: این کاغذ از خمیر خشک ( هیدراته شده با درصد بالا ) تولید می شود. کاغذ های شیشه ای ظاهری صاف، متراکم و صیقلی دارند و برای بسته بندی بیسکوییت ، غذاهای آماده و محصولات پخته و …. به کار می روند.

کاغذ مقاوم به روغن: در ساخت این کاغذ از فرآندی استفاده می شود که در آن سلولز، تحت هیدراته شدن بیش از حد معمول قرار می گیرد، به طوری که فیبرهای سلولزی شکسته شده و به ژلاتین تبدیل می شوند. این کاغذ نسبت به روغن مقاوم است ما در برابر رطوبت مقاومتی ندارد و در بسته بندی کاغذ، شیرینی و شکلات و سایر موادغذایی چرب به کار برده می شود.

کاغذ پوستی: از پالپ تیمار شده با اسید تولید می شود. یعنی در فرآیند تولید از حمام حاوی اسید سولفوریک عبور داده می شود. اسید موجب مسدود شدن خلل و فرج سلولز شده و به این ترتیب در مقابل روغن و آب مقاومت زیادی ایجاد می گردد. اما کاغذ پوستی در برابر رطوبت وگرما عایق نیست. این کاغذ برای بسته بندی کره و…. استفاده می شود.

کاغذ های چند لایه : وقتی کاغذ کرافت و یا کاغذ پالپ تیمار شده با اسید، با لایه هایی از پلاستیک و با آلومینیوم پوشانده شوند ، ویژگی بهتری می یابند. مثلا قرار دادن پوششی از پروپیلن روی کاغذ، آن را نسبت به حرارت مقاوم می کند و نفوذ پذیری آن را در برابر گاز و رطوبت کاهش می دهد. کاغذ های چند لایه برای بسته بندی محصولاتی مانند سوپ، ادویه جات و گیاهان مورد استفاده قرار می گیرند  .

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید